Odkazy

Na webu probíhá velká aktualizace informací.

Na webu probíhá velká aktualizace informací.


Diskuzní fórum

Podpořte TV Zpravodaj

Anketa:

TOPlistKouzla králů

Zdroj tiskový materiál - Česká televize

Kouzla králů na ČT1 - 14. dubna 2017 ve 20:00.

Velká výpravná pohádka o dvou královstvích, nebezpečných nástrahách a velké lásce odvážného Tadeáše a princezny Mariany.

„Z pekárny světa kraj za láskou svou, nejednu překonal jsem vůli zlou, a moje princezna, ta jistě rozezná, že ji mám vážně rád!…“ Ano, je tu zpět jedna z nejoblíbenějších filmových písniček „Buchet je spousta“ a s ní i velká výpravná pohádka Z. Zelenky.

Kouzla králů, foto Česká televize

A teď už se seznámíme se dvěma panovníky – první, zlý vladař Vladan (M. Slaný), svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi. Druhý, král Dobromil (J. Abrhám), panoval za velikým jezerem a lidé se tu měli jako v pohádce… Ostatně, nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají.

Autoři:

  • Scénář a režie Z. Zelenka
  • Kamera P. Berkovič
  • Hrají: M. Kraus, P. Tenorová, J. Abrhám, M. Slaný, L. Šafránková, M. Dejdar, J. Schneiderová, S. Postlerová, S. Skopal, J. Smutná a další

Fotogalerie:

Pohádka České televize: Kouzla králů:


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum