Odkazy

Na webu probíhá velká aktualizace informací.

Na webu probíhá velká aktualizace informací.


Diskuzní fórum

Podpořte TV Zpravodaj

Anketa:

TOPlistPřehled dílů v TV

Díl 1. ve středu 30. října 2013 - Prima 21:45.

Kuchařská show ČR (2013). Dnes vás čeká návrat do pověstné restaurace Bohéma v Brně. Jak si vede dnes?

V prvním díle nového pořadu zajede Zdeněk Pohlreich do Janáčkova divadla v Brně, kde je restaurace s nostalgickým názvem Bohéma. Když tu byl obávaný šéf před dvěma lety, prohlásil, že už sem nevkročí. Že by to chtělo zavřít. Všechny. Myslel tím především dva muže, kteří restauraci tenkrát provozovali. Šéf s údivem zjistí, že Bohéma nezkrachovala, ale funguje dál. A místo oněch mužů si ji pod svá křídla vzala sympatická Daniela.

Ta by ráda pozvedla úroveň restaurace a vrátila jí zpátky ztracenou dobrou pověst. Což nebude nic jednoduchého. Ale Daniela je kvůli svému snu ochotná udělat cokoliv, proto ji šéf v jednu chvíli nazve Matkou Terezou brněnského pohostinství. Když Zdeněk Pohlreich ochutná zdejší speciality, je příjemně překvapený. Jídlo není tak špatné, jak se obával. Kuchařům poradí, jak vylepšit detaily a neztrácet čas zbytečnostmi. Naučí je mimo jiné péct opravdu dobrý citronový koláč přesto, že on sám prý není žádný „piškot“. Zdeněk také zreviduje celou kuchyň. S příjemným překvapením zjistí, že oproti minulé návštěvě doznala velkých změn a že vybavení nelze téměř nic vytknout.

Danielu šéf zaskočí tím, že ji donutí, aby se nebála otevřít hostům nejen interiér restaurace, ale pozvala je i do kuchyně. Pomůže jí zorganizovat bleskovou „kitchen párty“. A tak je Daniela šťastná, když vidí, jak Bohéma ožila a hučí hovorem spokojených hostů. Ale i Daniela dokáže šéfa vyvést z míry. „Nejhorší je pracovat s lidmi, kteří se na vás smějí,“ kroutí hlavou Zdeněk. Podaří se Daniele vyloudit úsměv i z obávaného šéfa? A zaslouží si Bohéma konečně šéfovo uznání a jeho nálepku?

Díl 2. ve středu 6. listopadu 2013 - Prima 21:45.

Kuchařská show ČR (2013). V tomto díle návrat do restaurací Zámek Choltice a Vlčárna v Krásné Lípě. Jak si obě vedou dnes?

Podíváte se do dvou podniků, které už prošly "ostrozrakem" šéfkuchaře Zdeňka. Nejdříve přijede do zámeckého areálu, do hospůdky k panu Krabovi. Přivítá ho upravené nádvoří a majitel s úsměvem na tváři. Podruhé pak vstoupí i do penzionu Vlčárna v Krásné Lípě. Čeká ho nový majitel i personál a pravé domácí buchty!

Podruhé vstoupí Zdeněk do příslovečné stejné řeky v pensionu Vlčárna v Krásné Lípě. Před třemi lety, kdy tam byl poprvé, měla chod restaurace pod palcem paní Panenková. Tu už tam ale Zdeněk nepotká, vede ji její bývalý muž. V kuchyni se Zdeněk navíc seznámí s úplně novým personálem. Jeho pochybnosti o na první pohled poněkud nesourodé dvojici kuchařů rozptýlí hned první jídlo. Tím budou tvarohové buchty na baru, které pension zdarma nabízí svým hostům. Zdeněk neodolá a jednu si zpod skleněného poklopu vybere. „Kousek tvarohovýho nebe…! Tohle jsem nežral od tý doby, co jsem byl kluk…“ vydechne Zdeněk ještě s plnými ústy a na jídlo si už nebude sám vybírat nic, prý plně důvěřuje kuchaři. Když mu pak servírka donese tři talíře s vyloženě domácí kuchyní, počínaje plněnými kachními prsy, dále s panenkou na hříbkách, candátem a srnčím gulášem jako bonus konče, Zdeněk již nic nedokáže zastírat, jeho spokojenost je zjevná a nepopiratelná. Kuchaři Broukovi a jeho partnerce vysloví poklonu a podle jeho slov by pan Brouk mohl většinu kuchařů v této zemi učit… Zdeněk se také na skok zastaví u bývalé kuchařky z Vlčárny, setká se s dcerou Panenkových a přes Skype si popovídá s paní Panenkovou, bývalou majitelkou Vlčárny. Jeho kroky ale povedou zpět právě tam. …aby ještě jednou ochutnal domácí nešizenou kuchyni, provoněnou čerstvými bylinkami z vlastní zahrádky, a zejména připravovanou s láskou a rozmyslem. A protože Zdeněk právě takovéto vaření dokáže ocenit, chválou nešetří a výsledkem jsou hned dvě hvězdičky.

Díl 3. ve středu 13. listopadu 2013 - Prima 21:45.

Kuchařská show ČR (2013). V tomto díle restaurace Pintovka v Táboře a U Zběhlíka v obci Čistá (nedaleko Litomyšle).

Zdeněk zavítá na místo, kde se prodávají „pitíčka“ a takové kulinářské kreace, nad kterými bude v neuvěření jen žasnout! V jedné rodinné restauraci, která už jednou dostala za svou poctivou domácí kuchyni dvě hvězdy, pak udělá něco, co doposud nikdy neudělal – a kromě toho svou upřímnou chválou rozpláče majitele.

Lesní restaurace Pintovka, jihočeský Tábor – to je místo, kam se tentokrát Zdeněk Pohlreich vypraví, aby si ověřil, zda je pravda to, co zaslechl: „…sojka práskačka mi řekla, že se tady udála nějaká divná změna!“ A už první náznak nových poměrů Zdeňkovi připraví poutací cedule, na které je napsána denní nabídka „Nanuky, pitíčka“ – Zdeněk si to s neuvěřením přečte, a jak je jeho zvykem, začne na toto téma žertovat. Jeho intuice mu po objednání potvrdí, že se v neblahém tušení nemýlil. Zatímco si při udělení své hvězdy pochutnával na uzené marénce, výtečném vepřovém a plněném králičím hřbetu, nyní žasne nad jídelním lístkem a způsobem sobě vlastním chce ochutnat tato jídla: „…krůtí steak s grilovaným chřestem s malinovou redukcí a šťouchanými brambory – to vypadá, že je to dohromady hlavní chod a dezert!“ „Vůbec si neumím představit svůj život, kdybych si nedal grilovaný hermelín se slaninkou, s chutney z ananasu a manga!“ Myslíte, že mu bude chutnat? Za toto kulinářské veledílo „pochválí“ dvojici kuchařů s učněm slovy, že nechápe, jak může někoho jen napadnout dát něco takového dohromady... Zdeněk pak navštíví také bývalé majitele Pintovky, manžele Vandasovy, popovídají si o tom, co následovalo po prvním natáčení a proč už není lesní restaurace v jejich rukou. A hvězdička pro současnou Pintovku? „Ta hospoda by měla být o hodně lepší, tady to na žádný hvězdičkování není!“ pronese trochu smutně Zdeněk a před odjezdem zažije ještě lehký šok, když narazí na učně s cigaretou, který mu vysvětlí, že kouří, protože v kuchyni není žádná práce… „Neexistuje, že v kuchyni není práce!“ rozohní se Zdeněk naposledy, a tím se s Pintovkou rozloučí.

Jako nebe a dudy ale bude působit návštěva restaurace U Zběhlíka na Svitavsku, a pokud byl Zdeněk v Pintovce rozladěný a zklamaný, U Zběhlíka bude zářit nadšením a radostí z toho, že kuchařinu a pohostinství jde dělat i dobře. Pan Kuře, majitel restaurace a k ní přilehlých pozemků s domácími zvířaty a zázemím pro hosty, Zdeňkovi představí to, co dokázal za dobu, co se neviděli. Zdeněk žasne a žasne, a poté, co dostane výtečné jídlo, se rozsvítí blahem – způsobí to poctivý domácí vývar, skopové nadivoko, králík na černém pivě, pstruh, tatarák v morkové kosti a jahodový řez. A v kombinaci s krásným prostředím a milou obsluhou toto vše samozřejmě nemůže zůstat bez odezvy. Rozloučení s panem Kuřetem a jeho paní bude emocemi jen sršet, a tak není divu, že oči se zalesknou slzami dojetí, radosti a možná i úlevy.

„Jste vzor toho, jak by mělo vypadat podnikání v restauračním byznysu!“ nebude Zdeněk šetřit chválou. Restaurace U Zběhlíka ale má už dvě hvězdičky, zůstanou tak i po Zdeňkově návštěvě? Zdeněk udělá něco, co ještě nikdy neudělal... A co to je?

Díl 4. ve středu 20. listopadu 2013 - Prima 21:45.

Kuchařská show ČR (2013). V tomto díle v Hazlově restaurace Kuželna a Letem světem v Praze Petrovicích.

Díl 5. ve středu 27. listopadu 2013 - Prima 21:45.

Kuchařská show ČR (2013). Podrobnosti budou doplněny.

Díl 6. ve středu 4. prosince 2013 - Prima 21:45.

Kuchařská show ČR (2013). Podrobnosti budou doplněny.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum