Odkazy

Na webu probíhá velká aktualizace informací.

Na webu probíhá velká aktualizace informací.


Diskuzní fórum

Podpořte TV Zpravodaj

Anketa:

TOPlistTV Prima

Hlavní program Prima Group. Rodinná televize. Jako první začala vysílat FTV Premiéra (později Premiéra TV) 20. května 1993. Jednalo se o první soukromou televizní stanici, která vysílala v Praze a středních Čechách. Licenci k celoplošnému vysílání získala v roce 1994 s podmínkou, že část svého vysílacího času musí poskytovat provozovatelům lokálního a regionálního vysílání. Od 3. ledna 1997 (někde uváděno od 1. ledna) stanice změnila název na Prima televize. Televize Prima TV ukončila vysílání 1. ledna 2012 v 5:59 a odevzdala licenci. 1. ledna 2012 v 6:00 začala s novou licencí vysílat nová televize Prima family. Hlavní důvod, i když televizí nepřiznaný (TV Prima uvádí jako důvod, že si lidé přejí rodinnou televizi), byla pokračující povinnost, umožňovat přístup regionálního vysílání do svého hlavního programu. Tímto regionální TV byli odstřihnuty.

Prima HD

Vysílání bylo spuštěno 5. května 2009. Vysílalo se v Pražské městské síti multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group a v kabelových a IPTV sítích. 23. července 2010 bylo ukončeno vysílání Pražské městské sítě a Prima HD od té doby vysílá pouze u kabelových a IPTV operátorů. Od 1. března 2011 je také dostupná v nabídce satelitních operátorů.

Provozovatel

FTV Prima

Šíření

TV Prima a Prima HD jste mohli naladit na satelitu, nebo v kabelové televizi, případně přes IPTV poskytovatele. V DVB-T Multiplexu 2 byl šířen pouze program Prima family.

Satelit

Příjem TV Prima a Prima HD - pomocí dekódovacích karet na území České republiky.

Satelitní historie TV Prima a Prima HD

Logo:


Webové stránky TV Prima: www.iprima.cz

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum