Odkazy

Na webu probíhá velká aktualizace informací.

Na webu probíhá velká aktualizace informací.


Diskuzní fórum

Podpořte TV Zpravodaj

Anketa:

TOPlistNejlepší studentské animované filmy světa jsou nyní online

20. února 2017 - zdroj tisková zpráva

Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů – AninetFest, od dnešního dne zveřejnil všechny soutěžní snímky na svých webových stránkách. Fanoušci animovaného filmu tak mají od 20.února do 12.března 2017 možnost zhlédnout 20 nejlepších krátkých snímků z celého světa.

V průměru pětiminutové, bezdialogové filmy jsou tematicky i žánrově různorodé a představí divákům rozličné animační techniky a zpracování. Téměř všechny soutěžní filmy posbíraly několik ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě.

Letošní ročník festivalu je věnovaný pouze studentským filmům, kterých se celkem přihlásilo přes 1300 z 82 různých zemí. Mezi výběrem 20 nejlepších z nich jsou zařazené snímky studentů prestižních světových škol, jako je Gobelins, CalArts, ESMA a další. Nejvíce zastoupené jsou zde filmy z Francie a Kanady, ale poprvé také 2 zástupci České Republiky. Konkrétně se jedná o krátké filmy dvou talentovaných českých animátorů Jana Sasky a Marka Bergera.

Ten, kdo nestihl projekce v kinech, má nyní možnost všechny soutěžní filmy zhlédnout a ohodnotit online. Přispěje tak k rozhodnutí, který snímek získá festivalovou trofej v kategorii „Cena diváků za nejlepší film“.

Všech 20 vybraných soutěžních filmů naleznete zde:

http://www.aninetfest.com/films

Info o festivalu:

AninetFest je Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů, kde soutěží vždy pouze vybraných 20 nejlepších snímků z celého světa.

Festival probíhá v těchto dvou fázích:

1) Veřejné projekce v kinech ČR (cca půlroční odstup od zveřejnění online)

2) Online zpřístupnění divákům na webu po dobu 3 týdnů -> hodnotí a komentují filmy, rozhodují o divácké ceně - S online spuštěním zároveň probíhá hodnocení všech snímků 7 člennou mezinárodní porotou –> profesionálové, každý z jiné země -> rozhodují o vítězích hlavní soutěžní kategorie.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum