Odkazy

Na webu probíhá velká aktualizace informací.

Na webu probíhá velká aktualizace informací.


Diskuzní fórum

Podpořte TV Zpravodaj

Anketa:

TOPlistDevátý ročník festivalu bulharských filmů

21. února 2017 - zdroj tisková zpráva

Devátý ročník Festivalu bulharských filmů organizuje Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze. Milovníci filmového umění budou mít ve dnech od 2. do 8. března 2017 možnost zhlédnout nejlepší, cenami ověnčené, diskutované či oblíbené současné bulharské hrané a dokumentární filmy. Filmy se budou promítat ve velkém a malém sále kina Lucerna a v Evropském domě. Vstupné v kině Lucerna činí 100 Kč, do kina Evropský dům je vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v on-line prodeji kina Lucerna. Všechny filmy jsou opatřeny anglickými a českými titulky. Spoluorganizátory jsou Zastoupení Evropské komise v ČR a kino Lucerna, partnery Film Europe a bulharské Národní filmové centrum. Více informace, synopse filmů a celý program naleznete na http://www.bki.cz.

Festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury České a Bulharské republiky.

Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 2. března 2017 ve velkém sále kina Lucerna filmem Sláva. Nový film režisérské dvojice Kristiny Grozevy a Petara Valčanova je po diváckém úspěchu filmu Lekce očekáván s velkým zájmem.

V pátek 3. března vezmeme diváky festivalu k moři s filmem Výletníci režiséra Ivajlo Penčeva. Dovolená u moře svede dohromady osudy několika lidí a tato veselá dovolená zamíchá jejich budoucím životem. O dobrou zábavu se postará plejáda skvělých bulharských herců.

V sobotu 4. března se ponoříme do černobílého světa Lůzrů režiséra Ivajlo Christova. Film byl bulharským kandidátem na Oscara za rok 2016. Během svého turné po festivalech sesbíral spoustu cen mimo jiné i na MFF v Moskvě.

Letošní sekce In Memoriam je věnována velké herečce malých rolí Nadě Todorové. V malém sále kina Lucerna představíme v neděli 5. března komedii Dvojníci, kde byl nezapomenutelné herečce partnerem Todor Kolev.

Od pondělí 6. března se program FBF přesune do sálu Evropského domu. První tamní večer bude patřit dokumentárnímu filmu Balkánská harmonie - pravda nebo sen. Hlavním motorem filmu je bulharský hudebník Teodosij Spasov. 9. ročník FBF přinese i ochutnávku bulharského animovaného filmu. Celovečerní film Prásk Anri Kuleva na motivy pohádky Valeri Petrova pobaví publikum v úterý 7. března. Letošní ročník bude zakončen dokumentem Cambridge. Dokumentaristka Eldora Trajkova se zajímavým způsobem snaží divákovi přiblížit, jakou roli hraje pro obyvatele bulharské vesnice Dolní Cibar vzdělání.

Každým rokem se snažíme publiku zprostředkovat přímý kontakt s bulharskou kinematografií a zveme zajímavé hosty. Letos jimi budou herci Stefan Denoljubov z filmu Sláva, Vasil Banov z Výletníků a Elena Telbis ze snímku Lůzři. Zároveň bude možné si pohovořit s režisérem komedie Výletníci Ivajlo Penčevem a se scénáristou a producentem filmů Lůzři a Cambridge Asenem Vladimirovem.

Program festivalu doprovází i dvě různorodé a zajímavé výstavy. Od 15. února je v Evropském domě na měsíc k vidění výstava fotografií Nad Sofií sněží Ivana Pastuchova. V kavárně kina Lucerna bude od 23. února expozice Současného bulharského scénického plakátu - autorské plakáty z 8. Mezinárodního trienále scénického plakátu.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum